NEVÍTE PROČ S PP???

MOŽNÁ ZMÁME ODPOVĚĎ!

CHYSTÁTE SE ROZŠÍŘIT VAŠÍ RODINU O ČTYŘNOHÉHO ČLENA A ROZHODUJETE SE ZDA VYBRAT ŠTĚŇÁTKO S PRŮKAZEM PŮVODU NEBO BEZ? URČITĚ HLEDÁTE ODPOVĚĎ NA NĚKTERÉ OTÁZKY, POKUSÍME SE ODPOVĚDĚT NA TY NEJČASTĚJŠÍ!!!

 

1.) K ČEMU JE MI PRŮKAZ PŮVODU???

Vím, jaká otázka vám vytane jako první na mysli ... "Vždyť já na výstavy nechci, tak nač mi ten papír je !? " Bohužel toto je nejčastější argument zájemců o štěňátko, kteří se pak často díky své "nevědomosti" nechají nachytat lidmi, kteří za účelem výdělku rozmnožují psy a dokáží vyprávět nejrůznější historky, proč právě jejich štěňátka PP nemají! Téměř všechny historky jsou vymyšlešné, většina lidí jim však uvěří. A jen pro doplnění, PP nikoho k účasti na výstavách nezavazuje!

2.) CO JE VLASTNĚ PRŮKAZ PŮVODU ?

Doklad o tom, že plemeno, které kupujete je skutečně tím plemenem a ne třeba křížencem. Zkrátka potvrzuje příslušnost psa k danému plemeni. PP vydává patřičná chovatelská asociace VŠEM štěňatům ve vrhu, pokud jejich rodiče mají rovněž PP a byli řádně uchovněni - tjst., že prošli bonitací, nemají žádné exteriérové ani povahové vady! V průkaze původu jsou zapsány identifikační údaje psa / jméno, číslo čipu, příp. tetování) a nejméně 3 řady generací předků.

3.) CO PP ZARUČUJE?

Mimo toho, že si můžete být jistí, že máte doma to plemeno, které jste si vybrali, máte i jistotu, že u pejsků s PP se hlídá jejich zdravotní stav. Dále se zaručuje, že i rodiče odpovídali standartu plemene /standart je vytvořený chovatelským klubem v zemi odkud Vámi vybrané plemeno pochází , v případě KKCS je to Anglie/. Jedná se o jakýsi popis toho, jak by kvalitní jedinec měl vypadat. Standart uvádí i odchylky, pro které pes v případě, že nesplňuje tyto body nemůže být v chovu využit.

4.) CO PP NEZARUČUJE ?

Určitě není možné, aby vám průkaz původu zaručil zdraví psa. To vám bohužel nemůže zajistit nikdo. Taky nezaručuje, že štěně bude odpovídat plně standartu, genetiku ještě nikdo neovládá natolik, aby se rodila jen standartní štěňata. Vzhledem k tomu, že rodiče štěňátka museli splnit všechny podmínky pro uchovnění, máte daleko větší šanci, že vaše štěně bude jak po stránce zdravotní i vzhledové vpořádku, narozdíl od psa bez PP.

5.) CHOVATEL VERSUS MNOŽITEL

Jak název napovídá slovo chovatel je odvozeno od slova chovat. Chov je založený na pečlivém výběru jedinců, kteří mají určité vlastnosti, na stálem vylepšování vzhledu, vlastností a zdraví plemene po celé generace, které lze dohledat. Množiteli o toto nejde, množí psi buď bez znalosti problematiky nebo pro peníze!!!! Nezlepšuje nic, nezajímá ho zdravotní stav odchovů ani svých "chovných psů". Zkrátka jen produkuje štěňata. Často tato nejsou ani naočkována a odčervena!. U chovatele s PP je očkování, odčervení, čip nebo tetování samozřejmostí. Chovatel zpravidla poskytuje kupní smlouvu a chovatelský servis. U chovatelů s PP probíhá kontrola vrhu, což znamená, že štěňata nejsou v otřesných podmínkách - chov v klecích bez náležité péče - ani nejsou nijak týraní. Feny nemohou být nakryty před dosažením "dospělosti" a ani pak nelze krýt fenu při každém hárání.

6.) TAK PROČ TEDY S PP

Kavalír king charles španěl jakožto plemeno velmi oblíbené, nejen u nás, ale i ve světě, je množeno právě lidmi, kterým jde jen o zisk! Často tak můžete narazit na kavalírky, kteří se vymykají povahovému, zdravotnímu a exteriérovému standartu. Spousta lidí si myslí, že prodej psů s PP je výnosné množení psů, opak je pravdou. Dobrého chovatele stojí uchovnění jeho čtyřnohých mazlíčků nemalý obnos, který vynaloží na výstavy, kvalitní krmení, kvalitní péči o psa a v neposlední řadě i za veterinární vyšetření! Navíc štěňátko od takovéhoto chovatele dostanete ODČERVENÉ, NAOČKOVANÉ, NATETOVANÉ, přip. ČIPOVANÉ.

NEPLATÍTE TEDY JEN ZA JAKÝSI PAPÍR S RODOKMENEM, ALE PŘEDEVŠÍM ZA ŠTĚNĚ PO ZDRAVÝCH A POVAHOVĚ VYROVNANÝCH RODIČÍCH, KTEŘÍ NEJSOU TÝRANÍ A NEŽIVOŘÍ V OTŘESNÝCH PODMÍNKÁCH.


Děkuji všem,

kteří se rozhodnou podpořit registrovaný a slušný chov a nedají tak šanci množitelům vydělávat dál na utrpení zvířat!!

Andrea L.A.

 

                   

MÁTE ZÁJEM SE PODÍVAT CO TO JE MNOŽÍRNA???

VSTUPTE, PROSÍM !