NEJEN KAVALÍŘÍ TRÁPENÍ

část I.

NEMOCI

Ačkoliv je Kavalírek milé a příjemné stvoření bez jedinné špatné vlastnosti, nebylo mu přáno žít svůj život bez "starostí". Vïnou člověka a jeho snahy o vytvoření perfektního jedince a nebo taky z důvodu bezhlavého množení na nevyšetřených jedincích se u kavalírků můžeme setkat hned s několika závažnými onemocněními, které jim dokáží velmi komplikovat jejich život.
Více o kavalířích nemocech - trápeních, vám nastíníme v kategoriích, které podléhají této stránce. Upozorňujeme, že tyto nemoci se netýkají jen kavalírků a proto, ať už si pořizujete jakéhokoliv domácího mazlíčka, doporučujeme si ho najít v registrovaného chovatelské stanici, která se věnuje péči o zdraví svých chovných jedinců.

(Přesměrování stránek probíhá na můj soukromý web vytvořený pro mou první kavalíří dámu, která mě v mnohém inspirovala a už dávno není jen jedinou :) ! )

 

SYRINGOMYELIA

EPISODIC FALLING SYNDROME

ENDOKARDIÓZA

LUXACE PATELY

ZÁNĚT VNĚJŠÍHO ZVUKOVODU

DRY EYE CURLY COAT SYNDROME

 

 

NEJEN KAVALÍŘÍ TRÁPENÍ

část II.

ZA VŠÍM HLEDEJ ČLOVĚKA

Bohužel za utrpením tohoto plemene nestojí jen samotné nemoci, ale hlavně člověk, který brzy pochopil, že krásný a pohodový kavalírek se může stát snadným zdrojem výdělku. Zvláště pak, když jej bude bezhlavě množit místo, aby podpořil registrovaný chov a dal tomuto plemeni šanci být i v budoucnu zachován pro další generace!  A tak se denně setkávám s případy zubožených chuděrek zoufale toužících po lásce, kterou nikdy nepoznali .... a věřte, že to není to jen láska co jim v životě chybí!!!
A co Vy? Taky máte doma pejska bez PP, protože jste chtěli ušetřit? Byla taky vaším důvodem nevědomost a nebo pocit, že PP jsou jen vstupenkou do výstavních kruhů a vy přece vystavovat nebudete tak nač je mít ??? Omyl lidičky, je to Vaše záruka, že máte doma skutečného kavalírka .....  je to jistota, že jeho chovatel udělal maximum proto, aby byl váš nový rodinný přítel zdravý a mohl tu s vámi tak být dlouhá léta! A jakou jistotu vám dá člověk, který množí a tvrdí, že jen bez PP, ale čistokrevné???? Nedává vám zhola nic ..... díky neregistrovanému "chovu", dá - li se to tak nazvat, totiž nic zaručit nemusí  ..... dokonce, ani slušné podmínky pro život svým svěřencům!!!
Dovolte mi představit vám množitele a jejich továrny na utrpení .... :o( ... vstupte,prosím


Díky všem, kteří podpoří slušný chov a nedovolí množitelům dál vydělávat na utrpení zvířat !!!! 

Andrea L. Aries