KAVALÍREK - PLYŠOVÉ STVOŘENÍ VÍTACÍ !

 

Záměrně píši  "KDO", jelikož kavalír v mých očích není jen pes - je to anděl bez křídel, který se ocitl ve světě lidí proto, aby jej učinil krásnějším!

Všeobecně je to příjemné, milé a přátelské stvoření, lišící se od ostatních čtyřnohých mazlíčků stále veselou a milou povahou, nesmírnou dobrosrdečností, chutí do života a také k jídlu. Jejich  poslední charakteristický rys se projevuje kdykoliv během dne i noci, když uslyší klapnout dveře od ledničky nebo "špajzu" a také samozřejmě při vašem návratů domů, kdy je schopen vítat vás i váš batoh s nákupem, tak dlouho, dokud ho celý nezkontroluje a neodnese si svůj "úlovek" . 

Je to malý psík s velkým srdcem honosící se úžasným výrazem tváře zdobené širokým úsměvem. Tento malý španěl doslova vyhledává příležitost obejmout svého milovaného páníčka, když ho vítá ve dveřích a na rozdíl od ostatních psů a zvířat vítá i oční kontakt se svým majitelem.  Kavalírek je zkrátka pejsek milující a proto si zaslouží být i milovaný. Jeho obrovská kukadla vás přimějí zapomenout na zlost, když náhodou provede nějakou lumpárnu  a stejně tak vás nejednou odzbrojí jejich hladovým výrazem a vy se s ním bez řečí rozdělíte o svou večeři!

Když už se, ale rozhodnete mít ho doma  a víte jistě, že  pro něj máte připravené skvělé zázemí  a můžete mu věnovat denně dostatek času, to znamená, že: 

  • se stane vaším koníčkem
  • ho dokážete vnímat jako rovnocenného člena rodiny 
  • vám nebude časem vadit jeho potřeba být stále s vámi
  • přetrpíte mraky chlupů po celém bytě

a to vše tak na 9-15 let, pak věřte, že jste našly  poklad mezi psi .. pardon, mezi anděly ....


STANDART PLEMENE

CHARAKTERISTIKA PLEMENE